O nás

 

Institut strategické terapie byl založen za účelem rozšíření krátkodobé strategické psychoterapie mezi psychology a psychoterapeuty v České republice. Tento model vychází z odkazu Miltona Ericksona, považovaného za prvního průkopníka strategické terapie aplikované na psychické problémy. Z jeho osobitého pohledu na lidské problémy a jejich řešení vzniklo několik škol, které jeho práci systematizovaly a dál rozvíjely. Vznikly tak školy jako MRI v  Palo Altu, kde zakladateli byli John Weakland, Paul Watzlawick a další (Fisch, Riskin, Satirová). V Milwaukee vznikla škola S. De Shazera, ve Washingtonu směr Jay Haleye, Cloe Madanes, v roce 1990 bylo v Itálii založeno Giorgio Nardonem společně s P. Watzlawickem první Evropské centrum MRI a strategické terapie. Giorgio Nardone se zasloužil o vypracování prvních specifických terapeutických protokolů na řešení fobií, panického strachu a úzkosti, dál na poruchy příjmu potravy, deprese, obsesních poruch a sexuálních poruch. Svými protokoly je znám po celém světě a jeho 28 knih bylo přeloženo do mnoha jazyků. V českém jazyce pro Vás chystáme vydání jeho základního díla, knížky Umění změny, které je „kuchařkou“ strategické terapie, po které budou následovat další knihy.

 

 

Institut strategické terapie si dává za úkol vzdělávat studenty psychologie, psychology a terapeuty ve strategické psychoterapii, koučinku, v komunikačních dovednostech a schopnostech řešit mezilidské problémy.

Zakladatel Dr. David Karel je psycholog a psychoterapeut, žák prof. A. Salviniho a G. Nardona. Více informací najdete na www.drkarel.cz .


Mgr. David Karel, Ph.D.    

Tel.: 603 878 217


 

 

Knižní novinka

Jedině u nás můžete zakoupit knižní novinku o strategické psychoterapii Umění změny - P. Watzlawicka a G. Nardona. Cena knihy včetně DPH je 300,- Kč plus poštovné.

01.03.2013